اسکوتر برقی و هاوربرد

نکات بسیار مهم قبل از خرید اسکوتربرقی که باید بدانید !

اجزای اصلی یک اسکوتر برقی  اورجینال

چهار بخش اصلی که در اسکوتر برقی وجود دارد و سبب حرکت آن می شود:

1-ژیروسکوپ: ژیرسکوپ با تنظیم شیب هاوربرد به حفظ تعادل راننده کمک می کند. موتور همچنین با تامین نیرو به چرخ ها، به تعادل کمک می کند و به صفحه ( بورد ) اجازه می دهد تا به جلو یا عقب برود.

2-ریزپردازنده ها: وظیفه تنظیم توان خروجی چرخ ها را بر عهده دارند و باتری نیروی الکتریکی لازم را برای اسکوتر را در خود ذخیره می کند.

3- باطری

 4-موتور براشلس-Brushless Motor

نحوه کارکرد اسکوتر

همکاری و هماهنگی ۴ اجزای اصلی اسکوتر برقی سبب می شود تا اسکوتر به خوبی حرکت کند و راننده تعادل داشته باشد. برای تغییر مسیر اسکوتر کافی است تا راننده وزن خود را به سمت دلخواه خم کند. قرار دادن وزن به جلو سبب می شود تا اسکوتر برقی به جلو حرکت کند، این در حالی است که قرار دادن وزن در پاشنه سبب معکوس شدن آن و در نتیجه توقف آن می شود.

نکات بسیار مهم قبل از خرید اسکوتربرقی در نظر بگیرید :

1: گواهینامه UL

اولین و مهم ترین پارامتری که باید مد نظر داشته باشید، ایمنی اسکوتر برقی است، چون شما با سرعت حدود 16 کیلومتر بر ساعت یا بیشتر در سطح شهر تردد خواهید داشت، شاید در نگاه اول این سرعت برای شما چندان به نظر نرسد ولی در واقع این سرعت قابل توجهی است و در صورتی که شما با این سرعت به زمین بخورید، صدمات جبران ناپذیری خواهید دید.

در صورتی که تاریخ تولید اسکوتر خریداری شما قبل از ۲۹ ژانویه سال 2016 است، اسکوتر شما استانداردهای لازم را ندارد، البته ممکن است که اسکوتر خریداری شما از جنس های تقلبی باشد و بهترین راه شناخت اسکوتر اورجینال از اسکوتر تقلبی این است که خریدار بخواهید تا به شما گواهینامه و ضمانت معتبر ارائه دهد. تمام محصولات موجود در فروشگاه تهران اسکوتر دارای گارانتی پارسیان است و شما می توانید با خیال راحت محصول مورد نظر خودتان را خریداری کرده و از رانندگی لذت ببرید.

چند نکته در مورد شارژ اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی را بدون مراقبت unattended شارژ نکنید.

اسکوتر برقی را از مواد قابل اشتعال دور نگه دارید.

هنگام شارژ فقط از شارژرهای استاندارد خود اسکوتر برقی استفاده کنید.

2: وزن اسکوتر برقی

وزن اسکوتر برقی یکی از مهم ترین پارامترهایی است که هنگام آن باید مد نظر داشته باشید. برخی از اسکوترهای برقی وزنی در حدود 10 تا 15 کیلوگرم و حتی بیشتر وزن دارد و حمل آن برای هر کسی مقدور نیست. در صورتی که شما اسکوتر برقی را برای فرزند کوچک خودتان تهیه می کنید، بهتر است اسکوترهایی را تهیه کنید که حداقل وزن داشته باشد که حمل و نقل آن برای شما یا فرزند دلبندتان مقدور باشد.

البته شما می توانید از کیف های مخصوص حمل اسکوتر برقی خودتان استفاده کنید.

3: اسکوتر انتخابی با چه اندازه ای نکته بسیار مهم قبل از خرید اسکوتربرقی ؟!

اسکوتر ها در اندازه های مختلف :

اسکوترهای برقی با چرخ‌های ۶.۵ اینچی

اسکوترهای ۶.۵ اینچی به عنوان یکی از شایع ترین اندازه های اسکوتر برقی شناخته می شود. چرخ های این اسکوتر برقی طوری طراحی شده است که از هر گونه سوراخ شدن لاستیک ها به علت داشتن مواد اولیه خاص در تولید این چرخ ها جلوگیری می شود. شما به راحتی می توانید از این اسکوتر برقی در فضاهای بسیار کم یا سطوح ناهموار استفاده کنید.

اسکوترهای برقی با چرخ های 8 اینچی

همانگونه مشخص است این اسکوترهای برقی اندازه نسبتاً بزرک تری نسبت به سایز ۶.۵ اینچی دارند و در نتیجه ثبات بیشتری نسبت به آنها دارند. این نوع اسکوترهای برقی مناسب افراد با سن بالاتر است. این چرخ ها قادر است تا تعادل بیشتری را برای راننده ایجاد کند و امکان واژگون شدن آنها کمتر است. این اسکوترها برای فضاهای باز بسیار مناسب است و همین طور برای افراد وزن نسبتاً بالا به راحتی می توانند از این نوع اسکوتر برقی استفاده کنند.

اسکوترهای برقی با چرخ های 10اینچی

لاستیک های پهن این اسکوتر برقی به شما اجازه می دهد که با سرعت بالا و تعادل خوب در سطوح ناهموار اقدام به رانندگی بکنید. سطوحی مانند آسفالت، یا سطوح سیمانی و آجری. در صورتی که مشکلی بابت پرداخت برای خرید این اسکوتر ندارید، این اسکوتر می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد و شما به راحتی از این اسکوتر با چرخ های بزرگ استفاده کنید.

4:مسافت طی شده

می خواهید چه مسافتی را با اسکوتر برقی طی کنید؟ نکات بسیار مهم قبل از خرید اسکوتربرقی باید بدانید اینست که از هاوربرد برای مسافرت یا سرگرمی استفاده می کنید یا خیر. این می تواند در تعیین اینکه هاوربرد مناسب شما است یا نه بسیار حیاتی است.

بسیاری از اسکوترهای برقی با یک بار شارژ کامل می توانند مسافتی در حدود ۵ تا 11کیلومتر را با یک بار شارژ طی کنند، البته انوع بسیاری هم وجود دارند که مسافتی در حدود 20کیلومتر را می توانند با یک بار شارژ هم طی کنند.

همچنین در صورت تمایل برای خرید یا مشورت با همکاران فروش و متخصص ما می توانید با از طریق تماس با ما و از راهنمایی های ما  بهره مند شوید. ​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *